Viz Media Licenson One-Punch Man

Viz Media njoftoi të mërkurën më datë 16 se ka fituar licencën master për sezonin e ardhshëm të dytë të animes bazuar në mangën ONE dhe One Punch Man nga Yuusuke Murata. Licenca mbulon transmetimin digjital, transmetimin televiziv, shitjen elektronike, mediat në shtëpi dhe të drejtat e shitjeve të bluzeve dhe aksesorëve të tjerë për Amerikën e Veriut, Amerikën Latine dhe Oqeanin.

Kasti kryesor po ripushton rolet e tyre në sezonin e dytë. Hikaru Midorikawa do tëA16840-4113667313.1443583619 luajë personazhin Garou.

12 Episodet e Sezonit të parë u transmetuan gjatë Tetorit-Dhjetorit 2015. Viz Media dhe Daisuki transmetuan seri jashtë Japonisë, ndërsa po transmetohej në Japoni. Anime kishte premierën e saj me një dublim anglisht në kanalin e Toonamit të Adult Swim-it në korrik 2016.

Viz Media lëshoi serinë video në shtëpi në Amerikën e Veriut. Paketa “Combo” e Blu-ray Disc / DVD e kompanisë ka dërguar gjashtë episode origjinale video anime (OVA) prillin e kaluar. Çdo episod OVA përmban një histori krejtësisht origjinale të shkruar nga autori origjinal i manga ONE.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s