Anime e re “Dragon Ball” Do Të Ketë Më Shumë se Një Episod.

Duke pasur parasysh se duhej të ishte një seri promocionale anime për video-lojën, fansat po pyesin se sa kohë do të zgjasë. Për fat të mirë, seria ka konfirmuar se do të ketë më shumë se një episod me dy episode që do të shfaqen në Japoni këtë korrik.
Konfirmuar në numrin e fundit të “Shuajsha’s Saikyo Jump”, Dragon Ball Heroes është konfirmuar të ketë të paktën dy episode deri më tani. Fansat do të jenë të lumtur të dinë se do të ketë më shumë se një episod të kësaj anime të veçantë promovuese dhe do të jetë edhe më lumturuese për të mësuar se episodi i parë pritet të dalë më 1 korrik në Japoni dhe episodi i dytë pritet të arrijë në 16 korrik .

Sa për një licensimin e mundshëm të kësaj serie të re anime në Perëndim, duke pasur parasysh se loja e kartave origjinale të Dragon Ball Heroes ka funksionuar për tetë vitet e fundit që nga debutimi i saj 2010 dhe ende nuk është licencuar jashtë Japonisë në asnjë formë, shanset e një anime promovuese për të marrë një lançim zyrtar janë shumë të vogla. Nuk ka asnjë konfirmim se çfarë lloj transmetimi do të jetë ky.

Deh0tRfU0AEA5QO

Nëse nuk jeni në dijeni të kësaj loje të hatashme, anime do të bazohet në, Super Dragon Ball Heroes është loja më e fundit e lojës me kartë digjitale dhe fituesi më i lartë në skenën e arkivit të kartës digjitale në Japoni. Zhvilluar nga Dimps, përditësimi solli grafikë të përmirësuar dhe aftësinë për të luajtur si shtatë karaktere në të njëjtën kohë.

Nëse jeni duke pritur për më shumë Dragon Ball, Asenshu është duke përgatitur shumë surpriza për në Summer Anime Fest 2018. Gjithashtu Asenshu është duke transmetuar tani Dragon Ball Z që është aktualisht në Sagën e Namekut. Sa për Animen e re, Dragon Ball Heroes, nuk dihet nëse do të jepet në Asenshu sepse nuk kemi marrë asnjë lajm mbi transmetimin e saj në Japoni apo nëse do të jetë në ndonjë nga televizionet. Mbetet vetëm të presim.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s