Anime e Re “Dragon Ball” konfirmon datën e Trailerit.

Toei Animation ka vënë fansat në lëvizje këtë vit. Pasi përfunduan zyrtarisht Dragon Ball Super, ata gjithashtu konfirmuan një projekt të ri anime bazuar në lojën Dragon Ball Heroes.

Por kur mund të presin fansat që të hedhin një vështrim? Sipas posterave të rinj për serinë, tifozët mund të presin një “reklamë të veçantë anime” (një Trailer) për serinë e re më 21 qershor.
Pas sagës së Perandorisë së Errët të Super Dragon Ball Heroes, anime e ardhshme do të përshtatet me sagën e Planetit Prison të lojës. Përmbledhja e Universit Misioni 1 dhe 2, kjo histori ndjek Tranksin e të Ardhmes dhe Mai-n që kthehen në të kaluarën (pas ngjarjeve të harkut të Mbijetesës së Universeve në Dragon Ball Super) kështu Tranks mund të stërvitej me Gokun dhe Vexhitën.

Fansat më së shumti do të njohin disa nga personazhet, pasi shumë prej tyre (si karakteri i ri Fu) shfaqen në Dragon Ball Xenoverse dhe Dragon Ball Online. Dragon Ball Heroes shton shumë gjëra për fansat në seri si Super Saiyan 4 Gohan, një bashkim i Super Android 17 me Android 18, patrullimin e kohës, një rol më të madh për demonët mistik në serinë si Dabura dhe madje integron Androidin 21 mjaft mirë e Dragon Ball FighterZ në historinë e saj.

DeiYI2wU0AAiieR

Nëse nuk jeni në dijeni të kësaj loje të hatashme, anime do të bazohet në, Super Dragon Ball Heroes është loja më e fundit e lojës me kartë digjitale dhe fituesi më i lartë në skenën e arkivit të kartës digjitale në Japoni. Zhvilluar nga Dimps, përditësimi solli grafikë të përmirësuar dhe aftësinë për të luajtur si shtatë karaktere në të njëjtën kohë.

Nëse jeni duke pritur për më shumë Dragon Ball, Asenshu është duke përgatitur shumë surpriza për në Summer Anime Fest 2018. Gjithashtu Asenshu është duke transmetuar tani Dragon Ball Z që është aktualisht në Sagën e Namekut. Sa për Animen e re, Dragon Ball Heroes, nuk dihet nëse do të jepet në Asenshu sepse nuk kemi marrë asnjë lajm mbi transmetimin e saj në Japoni apo nëse do të jetë në ndonjë nga televizionet. Mbetet vetëm të presim.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s