“Boruto” Më në Fund Shfaq Fuqitë e Jashtëzakonshme të Kauakit.

Ka kaluar më shumë se një vit që kur Bota u takua me Kauakin. Personazhi u prezantua gjatë premierës së Boruto: Naruto Next Generations. Debutimi i madh e pa Kauakin të vinte Fshatin e Gjethes në gjunjë, por fansat nuk dëgjuan asgjë për djalin për pak kohë. E pra, deri tani; më në fund, Boruto vetëm konfirmoi disa nga fuqitë e fshehura të djalit.

Nëse jeni duke lexuar mangën e Borutos, atëherë duhet të dini që kapitulli i tij i fundit prezanton Kauakin në manga. Djali është gjetur i pavetëdijshëm nga Skuadra 7 pasi ata janë afruar nga Kashin Koji, një anëtar i brendshëm i Kara-s. Pas zgjimit të tij, Kauaki fillon të lëviz, dhe ai sulmon menjëherë pas zgjimit. Jo vetëm që djali ka të njëjtën shenjë Kama si Boruto, por ai është i fortë edhe pa të. Kur Kauaki zgjohet, ai arrin të krijojë një valë shokuese që shpërthen Skuadrën 7 larg prej tij. Para se t’i binte të fikët, ai hoqi qafe një duzinë prej marionetave robotike që i dhanë një Xhonini si Konohamaru probleme. Dhe, kur t’i përziejeni këto gjëra me personalitetin e tij kokëfortë, Kauaki bëhet një person i vështirë për t’u menaxhuar.

boruto-10856797.jpg

Megjithatë, ka një pjesë të fuqisë së Kauakit që fansat u morën përsëri. Në fund të kapitullit të fundit të Boruto-s, fansat e panë djalin të ndeshej me një nga anëtarët të Jashtëm të Kara-s. Kauaki refuzoi të kthehej në organizatë, një fakt që e bëri këtë ushtar të quajtur Garo të pakënaqur. Kur anëtari i Kara-s i tha se do ta merrte Kauakin me forcë, djali nxitoj drejt tij dhe e ktheu krahun në një kosë. Transformimi ishte vizualisht i ngjashëm me atë që Jugo mund të bënte duke përdorur Çakrën e tij Sage, kështu që nuk mund të themi se sa fuqi të fshehura ka Kauaki.

Nëse doni që të shikoni Animen e Borutos me Titra Shqip, Asenshu është duke transmetuar episodet e Borutos menjëherë pas transmetimit në Japoni. SHIKO KËTU.

Boruto_series_promotional_art

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s