Boruto: Spoilera Qershor – Korrik dhe Orari

naruto_vs_momoshiki__boruto_manga_8_by_robertocf-dasvc95

Boruto: Naruto Next Generations anime është më në fund duke hyrë në kulmin e harkut të saj Momoshiki. Ashtu si Provimi Çunin këto episode të ardhshme do të jenë më së shumti të ndryshme nga versioni i filmit. Momoshiki ka të ngjarë të ketë transformimin e tij Manga siç drejtori i Borutos, Yamashita, shprehu dashurinë e tij për këtë formë në një intervistë vitin e kaluar. Ju lutem vini re se nuk do të ketë episod në 21 Qershor, pasi Episodi 63 i Borutos do të lançohet më 28 qershor. Shikoni më poshtë se çfarë do të vijë për Animen Boruto: Naruto Next Generations të këtij muaji.

EPISODI TITULLI DATA E LANÇIMIT
62 Otsutsuki, Ndërhyrje!! 14 Qershor
NUK KA EPISOD 21 Qershor
63 Letra Bombë e Sazukes 28 Qershor
64 Naruto, Korrigjimi!! 5 Korrik

 Shënim: Datat e mësipërme janë të gjitha aktuale, por titujt mund të ndryshojnë kur episodet të lançohen zyrtarisht nga Asenshu Anime, Inc., Albania.

(Përmbledhjet janë poshtë fotos)

maxresdefault

PËRMBLEDHJE:

Episodi 62: Otsutsuki, Ndërhyrje!!
Spontanisht Momoshiki, Kinshiki dhe Urashiki i klanit Otsutsuki shfaqen në arenën e turneut. Duke u përballur me Momoshikin i cili është pas babait të Borutos, Naruto, Boruto gjuan teknikë pas teknike tek Momoshiki duke përdorur mjetin shkencor ninxha por pa asnjë dobi, pasi ato janë të gjitha të thithura nga Rinegani në dorën e Momoshikit. Në anën tjetër, Kazekage Gara dhe Mizukage Çojuro qëndrojnë para Mitsukut, i cili po vihet në shënjestër nga Urashiki.

Episodi 63: Karta Bombë e Sazukes
Naruto është zhdukur, pasi ka luftuar me gjithë fuqinë e tij për të mbrojtur popullin e tij nga klani Otsutsuki që u shfaq nga dimensioni alternativ. Duke qëndruar në fshatin ku klani Otsutsuki ka shkuar tani, pasi ka përjetuar vullnetin e fortë të babait të tij për të mbrojtur popullin dhe pafuqinë e tij, Boruto ndjen se i kupton plotësisht fjalët e babait që”je i papërshtatshëm të jesh ninxha”. Sazuke, si mësuesi i tij, i jep atij disa keshilla. Pas kësaj, Sazuke i thotë Borutos, i cili është rritur pak si “shinobi”, për një mision të caktuar.

Episodi 64: Naruto, Korrigjim!!
Për të marrë hakun nga Momoshiki dhe për të shpëtuar babain e tij që është rrëmbyer, Boruto, Sazuke dhe Kaget, të cilët janë udhëheqës të fshatrave, shkojnë drejt dimensionit alternativ. Kundër fuqisë së plotfuqishme të Momoshiki dhe Kinshikit të klanit Otsutsuki, Sazuke dhe Kaget angazhohen në luftime të ashpra me ta. Në mes të gjithë kësaj, Boruto dhe Naruto më së fundi janë në gjendje të përballen me njëri-tjetrin, duke e shmangur gjithmonë këtë situatë në të kaluarën. Megjithatë, për këtë dyshe babae-bir, Momoshiki deklaron disa fjalë misterioze.

2a85cf27a27a7625c4655c5a3b125b476ad9f1a6v2_hq

1 Comment

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s