‘Tokyo Ghoul’ Zbulon Pamjet e para të Episodit Final

Tokyo Ghoul: Re nuk ka lënë asnjë përshtypje të madhe tek fansat që kur u kthye për pjesën e saj të dytë, por nëse fansat kanë patur përshtypje të mirë apo jo, animes po i vjen fundi.

Tokyo Ghoul: re zbuloi imazhe të reja paraprake të finales së serisë, dhe duket se zhvillohet një betejë intensive në finalen që po vjen.

Ashtu siç ndahet nga @senpaiShubham në Tëitter, imazhet e parapamjes për finalen e serisë duket se ndajnë shumë nga të njëjtat karakteristika të pjesës tjetër të adaptimit. Që kur anime i Tokyo Ghoul u kthye, fansat kanë vënë në dukje se adaptimi ka lëvizur nëpërmjet shumë ngjarjeve të rëndësishme të serisë me një ritëm jo të mirë. Kjo duket të jetë një çështje për finalen e serisë, si dhe me shumë nga imazhet jo vetëm ngacmimi i një beteje të madhe, por edhe një eksplorim tek personazhet nëpërmjet rikujtimeve.

Grupi i dytë i imazheve thekson vetëm sa shpejt episodi i fundit duhet të zhvillohet, por ndërsa kjo mund të jetë rastësi, fansat besojnë se hiri shpëtues i finales mund të vijë nga beteja e madhe e Kanekit me Furuta-n. Duke pasur parasysh cilësinë e lartë të betejës në imazhe, tifozët shpresojnë që seria të shkojë në një pikë të lartë edhe me aq shumë elementë që punojnë kundër saj ndërkohë.

Fillimisht e krijuar nga Sui Ishida për Shueisha’s Weekly Young Jump në 2011, Tokyo Ghoul është vendosur në një botë plotë me Ghoul, qenie që hanë njerëzit dhe kanë jetuar në mesin e tyre në fshehtësi. Një student i quajtur Ken Kaneki ka një shans për t’u takuar me një nga këto ghoul, dhe një aksident që rezulton ta lërë atë të implantuar me organet e ghoul-it që e sulmoi atë. Për të jetuar një jetë disi normale, Kaneki duhet të hajë mish njerëzish për të mbijetuar. Kështu ai është sjellë në botën nëntokësore, të mbushur me aksionet të ghoul-ve, si një seri që tregon se kush është përbindësh “i vërtetë”.

Episodet e Tokyo Ghoul: re mund t’i ndiqni në Asenshu çdo të martë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s