PARAPREMIERA E ‘Boruto’ TREGON PËR BETEJËN MË INTENSIVE TË KONOHAMARU-T

Boruto: Naruto Next Generations së fundmi ka treguar për një ndodhi të çuditshme në një fshat. Një infektim me vula mallkimi është duke ndodhur, dhe duket se ‘Jugo’ disi është protagonist në këtë ndodhi. Por kjo do të thotë që Jugo po humbet kontrollin e transformimit të tij të vulës së mallkimit dhe po sulmon verbërisht. Boruto dhe të tjerët do të shkojnë ballë për ballë me atë në episodin e ardhshëm.

Pamja paraprake për episodin e ardhshëm vë në lojë betejën më intensive të Konohamaru-t në seri, ndërsa ai përballet me Jugo-n e tërbuar, dhe përdor disa lëvizje mjaft unike. Mund të shikoni parapamjen në videon e mësipërme.

Episodi 99 titullohet “Jugo dhe Vula e Mallkimit” dhe tregon se forma e re e Jugo po nxjerr impulset e tij më të dhunshme. Kjo do të thotë që Boruto dhe të tjerët duhet ta ndalojnë atë përpara se ai të sulmojë fshatin dhe të devijoj me një betejë të ashpër. Duket një moment kur Jugo i shndërruar hidhet me një grusht të ashpër, por Konohamaru devijon para se të lihet pa ndjenja.

Duke shpëtuar Boruto-n dhe Sarada-n, Konohamaru bllokon goditjen e Jugos me një armë të njohur që kujton Thikat e Çakrës së Asumas dhe ai e vazhdon atë me një manovër që bie mjaft në sy, me të cilën ai godet Jugon në fytyrë dhe e shtyn akoma më shumë. Konohamaru që drejton Boruton në Skuadrën 7 ishte një nga zbulimet më imponuese të kësaj serie vazhduese për fansat e Naruto-s origjinal, dhe fansat kanë qenë në pritje për të parë se çfarë lloj aftësish Konohamaru ka zhvilluar gjatë kohës midis dy serive.

Nuk ka pasur aq shumë mundësi që Konohamaru të përfshihet (edhe duke mohuar praninë e tij për harqet e fundit), kështu që shpresojmë se kjo betejë me Jugon do të jetë një shfaqje e denjë për të. Kjo është e gjitha që fansat mund të shpresonin.

Fillimisht e krijuar nga Masashi Kishimoto, Naruto filloi në Shueisha’s Weekly Shonen Jump për 700 kapituj. Historia ndjek një ninxha të rinj, me një demon të mbyllur brenda tij, që dëshiron të bëhet kreu i fshatit të tij. Vazhdimi, Boruto: Naruto Next Generations është vendosur disa vite pas ngjarjeve të tregimit origjinal të Naruto dhe përmban fëmijët e shumë prej personazheve të saj kryesor si Naruto dhe Hinata.

Boruto: Naruto Next Generations mund ta ndiqni në Asenshu.Com  çdo të Dielë në 19:00 PM.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s